Podziękowania

 Podziękowanie dla ING Usługi Finansowe Dział Marketingu

Od 09.07-13.07. dzięki wielkiemu sercu firmy ING Usługi Finansowe- Dział Marketingu , pojechaliśmy do Ustki na Turniej Piłki Nożnej Plażowej i Piłki Siatkowej Plażowej. Bardzo Dziękujemy, bawiliśmy się świetnie. Choć pogoda nas nie rozpieszczała i nie była typowo letnia… ale za to nasze wdzięczne serca były gorące jak najpiękniejsze lato.

Dziękujemy

Dzieci;-)


 

Aster-Med odpowiedział na apel Fundacji Ronalda McDonalda

44 dzieci z warszawskiego domu im. dr Janusza Korczaka

ma pełną opiekę stomatologiczną

Wszystko zaczęło się od spotkania z panią dyrektor Domu – Barbarbą Młodziejewską. Spotkanie dotyczyło diagnostyki onkologicznej i programu ‘NIE nowotworom u dzieci’. Podczas rozmowy na temat potrzeb medycznych domu pani dyrektor poinformowała Fundację, że największym problemem, nieporównywalnym z żadnym innym, jest brak opieki stomatologicznej i jakiejkolwiek szansy na leczenie dzieci w publicznej służbie zdrowia. Za rzadko, za długie przerwy między wizytami, brak możliwości działania w nagłej potrzebie – po prostu całkowicie nieadekwatna oferta w stosunku do potrzeb dzieci. Dom dziecka im. dr Janusza Korczaka nie potrafił sobie poradzić z problemem, a na płatne leczenie nie mógł sobie pozwolić.

Po spotkaniu Fundacja zaczęła od razu działać. Pierwszy mailing, telefony do przyjaciół Fundacji zaczęły skutkować zgłoszeniami pierwszych lekarzy – gotowych pomóc. Fundacja prosiła, aby jeden lekarz objął opieką od przeglądu do wyleczenia jedno dziecko, zdając sobie sprawę, że przedsięwzięcie wymaga i czasu i poniesienia określonych kosztów.

W reakcji na jedną z próśb pojawiła się odpowiedź Aster-Medu i dr Joanny Mrowiec. Aster - Med zdecydował, że wyleczy wszystkie 44 dzieci i natychmiast zaproponował umawianie pierwszych wizyt.

Pierwsza dziesiątka dzieci pojawiła się w klinice przy Św. Bonifacego już w marcu i od razu wykonano u nich najpilniejsze zabiegi.

Ciąg dalszy miał miejsce w kolejne tygodnie i właśnie powoli zbliża się do końca.

Szukając partnerów do pomocy Fundacja dotarła także do managera sprzedaży Colgate. Pani Iwona Żaczek bez wahania zadeklarowała swój udział i włączenie się nie tylko w pomoc organizacyjną ale także w zaopatrzenie klinik i gabinetów, które zdecydują się na pomoc, w materiały stomatologiczne.

Zgodnie z filozofią Fundacji, że ‘dobro nie może być bezimienne’ Fundacja dziękuję WSZYSTKIM zaangażowanym w projekt.

W pomoc dla domu im. Dr Janusza Korczaka włączyli się:

Jowita Krzyżanowska z Genexo, dzięki której do akcji dołączył Colgate i Iwona Żaczek, Aneta Tomaszewska – lekarz stomatolog, Anna Terlecka i Ryszard Warzocha – który przekazał prośbę Fundacji do Centrum Ortodontyczno-Implantologicznego Aster-Med, a także Anna Terlecka – która skontaktowała Fundację z Wójcik Dental Clinic.

Akcja pomocy dzieciom z domów dziecka miała swój ciąg dalszy dzięki zaangażowaniu stomatologów z centrum medycznego ENEL-MED. Dom Korczaka został poproszony przez Fundację Ronalda McDonalda o wskazanie kolejnego domu, który zostanie objęty opieką. W efekcie pomoc trafiła do dzieci z zaprzyjaźnionego z domem Korczaka domu nr 4 na warszawskim Kole.

DZIĘKUJEMY za życzliwość, bezinteresowność
i chęć pomagania!

P.S. Oprócz pomocy stomatologicznej Fundacja przeprowadziła w domu dziecka badania profilaktyczne USG. Akcja badań odbyła się w lutym 2011, a pomogli w niej lekarze z Lublina.

 

Aktualności

Wycieczka do Grecji

Dzięki uprzejmości

czytaj więcej

Zawody tenisowe

Już po raz kolejny wzięliśmy udział

czytaj więcej

Osiemnasta Łukasza

W życiu każdego człowieka

czytaj więcej